7. MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ RUGBY NA WÓZKACH MAZOVIA CUP 2017

Jedna z najbardziej spektakularnych dyscyplin sportowych. Brutalna siła, szybkość i zacięta rywalizacja plus opancerzone, metalowe wózki. Bez litości.
W WEEKEND 23-24 WRZEŚNIA W ARENIE LEGIONOWO KONFRONTACJA NA POZIOMIE MIĘDZYNARODOWYM – MAZOVIA CUP 2017.
TO JUŻ 7. EDYCJA TURNIEJU!


Turniej rugby na wózkach Mazovia Cup narodził się z potrzeby mierzenia się z najlepszymi. To jedyne zawody drużynowe tej rangi odbywające się na Mazowszu.
Podczas tegorocznej, siódmej już edycji, w walce o puchar spotka się sześć mocnych europejskich zespołów: Prague Robots z Czech, Germany Development z Niemiec, które przyjeżdżają na turniej już po raz kolejny, a także debiutujący w legionowskiej Arenie – Talent Team z Danii, Blue Link Team z Francji i Russian Mafia z Rosji.Warszawę będzie reprezentować największy i najbardziej utytułowany Klub w Polsce wielokrotny Mistrz Polski –  zespół Four Kings, działający przy Warszawskim Stowarzyszeniu Rugby na Wózkach.
– Jestem rugbistą, który walczy do końca i nigdy się nie poddaje. Mimo przeciwności i ciągłej walki – przede wszystkim z samym sobą. Chcę i potrafię dotrwać do końca ciężkiego meczu – stwierdza Tomek Witkowski, zawodnik Four Kings i reprezentant Polski.
W niedzielę podczas meczy finałowych gościć będziemy Miss Polski na wózku 2016 Adriannę Zawadzińską i Vice Miss Polski na wózku 2014 Beatę Jałochę, które będą nas reprezentować w tegorocznym konkursie Miss Wheelchair World 2017.
Czym jest rugby na wózkach?
Rugby na wózkach to jedyna gra drużynowa dostępna dla osób z porażeniem czterokończynowym – tetraplegią. Jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się dyscyplin sportowych na świecie. Zawiera elementy koszykówki, piłki ręcznej i hokeja na lodzie. Do polski dotarła w 1997 roku.
– Nigdy nie zapomnę pierwszego meczu na żywo: szczęku żelastwa, upadków. I ta myśl: o matko, oni się pozabijają! Rugby na wózkach to mega walka, totalna moc – opowiada Agata Etmanowicz, współzałożycielka Fundacji Polska Bez Barier, wolontariuszka Four Kings.
Obecnie polska Liga Rugby na Wózkach należy do najbardziej rozwiniętych na świecie (obok USA i Niemiec). W sezonie rozgrywkowym ściera się ze sobą aż piętnaście drużyn. Polscy rugbyści biorą udział również w rywalizacjach międzynarodowych oraz przyczyniają się do rozwoju rugby na wózkach na świecie.


– Walczymy również o to, aby nie traktowano nas jak inwalidów, ale jako sportowców. Ludzie, którzy trenują, poświęcają czas, energię, przygotowują się jak profesjonalni sportowcy do zawodów – mówi Dominik Wietrak, prezes Warszawskiego Stowarzyszenia Rugby na Wózkach „Four Kings”, organizatora turnieju w Legionowie. – Tak samo jak inni sportowcy przeżywamy zwycięstwa i ponosimy porażki na boisku, cieszymy się z wygranego meczu i jesteśmy wściekli, kiedy nie udało się wygrać. Zorganizowaliśmy turniej Mazovia Cup, żeby mierzyć się z najlepszymi, żeby pokazać, że nas sportowców i nas – ludzi, stać nas na bardzo dużo.


Czytaj więcej na


Przekonaj się na własne oczy, jaką determinację prezentują zawodnicy topowych drużyn europejskich! Rugby z najwyższej półki podczas Mazovia Cup 2017!
WSTĘP WOLNY!


Lin Link do wydarzenia i fanpage’a:
Na żywo transmisję z niedzielnych finałów obejrzało wg raportu KP Sport 1168 widzów w tym ok. 500 z zagranicy. Link do materiału z 2016 roku:


TERMINY – MAZOVIA CUP 2017
Eliminacje – 23 września, sobota, godz. 9.00-18.30
Finały Play-off – 24 września, niedziela, godz. 9.00-17.00
Mecz finałowy – 24 września, niedziela,  godz. 15.00-16.30


Miejsce:
Arena Legionowo, ul. Bolesława Chrobrego 50 B
Organizatorzy:
Warszawskie Stowarzyszenie Rugby na Wózkach Four Kings, Arena Legionowo
Patronat honorowy:
Marszałek woj. Mazowieckiego Adam Struzik i Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski.
Sponsorzy i Partnerzy wydarzenia:
Inter Cars, SKF, TechnoNicol, Winterhalter, Coloplast, KAYAX, An Lex, PWK Legionowo, JCiS, T4B, Warsaw Elite Cheerleaders.