Każdego z nas może spotkać awaria samochodu. Pytanie, co w takich przypadkach robić? Gdzie zgłosić się po pomoc? Podpowiadamy!

Awaria samochodu – co może do niej doprowadzić?

Awaria samochodu to ostatnia rzecz, o której marzy każdy kierowca, szczególnie gdy spotka go poza miejscem zamieszkania. Niestety, ale nawet najnowszy model prosto z salonu nie zapewnia nam bezawaryjnej jazdy. Możemy uczestniczyć w kolizji, uszkodzić sobie koło przez dziurę w jezdni, czy zatankować niewłaściwe paliwo. Poza tym takich sytuacji z pewnością znajdzie się o wiele więcej, ale jedno jest pewne, każda z nim może sprawić, że utkniemy gdzieś na drodze.

Awaria samochodu – co możemy zrobić?

Co robić, gdy dopadnie nas już awaria? Na pewno powinniśmy zachować spokój, bo zdenerwowanie nic tutaj nie pomoże. Wręcz przeciwnie, może tylko pogorszyć całą sytuację i sprawić, że spędzimy na drodze jeszcze więcej czasu. Od czego w takim razie zacząć? Gdzie po pomoc? Jeśli mamy odpowiednie umiejętności, wiedzę oraz narzędzia, to sami możemy sprawdzić, co dzieje się z naszym pojazdem. Jednak takie rozwiązanie problemu to sporadyczne przypadki. Najczęściej potrzebne jest wsparcie kogoś, kto pomoże nam odholować samochód do warsztatu. Kogo wezwać? Znajomego a może kogoś z rodziny? Taka pomoc może okazać się dobrym wyjściem, ale tylko wtedy, gdy drugi pojazd jest odpowiednio przystosowany do holowania. Dlatego, jeśli znajomy, do którego zgłaszamy się po pomoc, ma samochód osobowy, który nie sprosta holowaniu, lepiej pomyśleć o innych rozwiązaniach. Jakich? Odpowiedź może być tylko jedna – pomoc drogowa czeladź.

Kto zapewni nam najlepszą pomoc?

Jak wiadomo, rynek usługowy nie jest jednolity, co oznacza, że oferowana pomoc drogowa nie zawsze jest profesjonalna. Jak sobie z tym poradzić? Do kogo się zgłosić, by zapewnić sobie najlepszą pomoc drogową? Na pewno do pomocy drogowej czeladź, której siedziba znajduje się w Siemianowicach Śląskich. To doświadczona i profesjonalna firma, która zapewnia całodobową pomoc. Dzwonić tutaj możemy dwadzieścia cztery godziny na dobę i to przez siedem dni w tygodniu. Firma zapewnia wsparcie na terenie całego województwa śląskiego, ale jest też otwarta na potrzeby klientów spoza regionu, więc może podjąć się obsługi również na większych dystansach. Warto wspomnieć, że tutaj możemy liczyć na drobne naprawy na miejscu awarii, dowóz paliwa, czy wymianę koła. Firma ma też na stanie nowoczesną lawetę, którą może zapewnić przewóz dowolnego pojazdu – jednakowo samochodów osobowych, jak i ciężarowych. Co ważne, możemy liczyć też na fachowe doradztwo. Jeśli nie wiemy, który warsztat jest wart naszego zaufania, to pomoc drogowa poleci jeden ze swoich zaufanych punktów i tym samym zapewni nam wsparcie najlepszych fachowców, którzy szybko uporają się z usterką.