BIEGI PRZEDSZKOLAKÓW

3 czerwca 2018 roku Arena Legionowo zorganizowała kolejne Mistrzostwa Legionowa w Biegach Przedszkolaków. Zawody profesjonalnie odbyły się na stadionie miejskim. Oj, działo się!
Uśmiechnięte i pełne emocji dzieci niemal w komplecie stawiły się na Mistrzostwach. Z jakich przedszkoli? Z jedynki, dwójki, trójki, piątki, szóstki, siódemki, dziewiątki, dziesiątki, dwunastki i czternastki. A więc naprawdę duże Mistrzostwa!
Do biegu! Gotowi! Start!
Najpierw sztafeta, czyli biegi drużynowe – 6 zmian po 50 metrów Przedstawiciele każdego przedszkola biegli ile sił w nogach po zwycięstwo dla swoich drużyn. Gratulujemy zwycięskiemu przedszkolu nr 6 – ich łączny czas to 37,80; zaraz potem przedszkolu nr 5 z łącznym czasem 38,31 oraz nr 2 z czasem 40,37.
Później biegi indywidualne na 50 metrów. Wielu zawodników mknęło z szybkością błyskawicy, ale mieli czas, żeby jeszcze obejrzeć się na współzawodnika – dla oceny sytuacji 🙂 Każdy sportowiec ma swój własny pomysł na motywację :-).
W kategorii dziewczynek I miejsce zajęła Maia z przedszkola nr 2 – z czasem 5,63; II miejsce Amelia również z „dwójki” z czasem 6,18; III miejsce Maja z przedszkola nr 12 z czasem 6,27.
Wśród chłopców najszybszy był Wiktor z przedszkola nr 1 z czasem 5,80; II miejsce zajął Jasiek z przedszkola nr 12 z czasem 6,00; III miejsce zajął Wiktor z przedszkola nr 7 z czasem 6,16.
Teraz czas na bieg nauczycielek. Tu już dystans na prawie 100 metrów. Dzielne i wysportowane panie, więc trudno się dziwić, że przy tak dobrych wzorcach – przedszkolaki biegały tak szybko. Najszybsza była pani Olga z przedszkola nr 2 z czasem 12,41; zaraz potem do mety dobiegła pani Justyna z przedszkola nr 10 z czasem 13,09; III miejsca gratulujemy pani Joannie z przedszkola nr 7 – 13,37.
Kolejna konkurencja to bieg rodziców z dzieckiem na 60 metrów. Na podium stanęli tatusiowie ze swoimi pociechami. I miejsce zajęli reprezentanci przedszkola nr 2 z czasem 8,09 – biegli panowie Tomasz i Adam; II miejsce przedszkole nr 6 z czasem 8,19 – brawo dla Waldemara i Szymona; III miejsce przedszkole nr 3 z czasem 8,35 – gratulacje dla Sławomira i Janka.
Do zawodów zagrzewał młodych sportowców wesoły Smoczuś z Jaskini Arena, który tańczył, śpiewał, pytał, przypominał polskie sportowe sukcesy oraz dodawał otuchy i rozbawiał dzieci do łez.
Ale jeszcze starsza koleżanka zawodników, Ada z Gimnazjum nr 4 w Legionowie, miała dla nich wyjątkowy prezent – zaśpiewała piękną piosenkę. Duże brawa! Dziękujemy!
No, a potem pan Roman Smogorzewski Prezydent Miasta Legionowa, wręczał przedszkolakom medale i nagrody. Dużo miał z tym roboty, bo zawodników było naprawdę wielu.
Nie sposób nie wspomnieć o rodzinach, które tłumnie przybyły, aby kibicować przedszkolakom.
Dobry to był czas – dla wszystkich. Cieszymy się, że Arena Legionowo to miejsce, w którym można wspólnie, owocnie i wesoło spędzić czas, a jeszcze zdobyć nagrody, medale oraz pobić swoje kolejne życiowe rekordy.
Zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez Arenę Legionowo.