Poniższe rady dotyczą osób które prowadzą tradycyjny sklep z antykami i starociami. Od wielu lat polski rynek antyków dynamicznie przechodzi zmiany i w ogólnym odbiorze rozwija się. Po 89 roku powstało bardzo dużo sklepów oferujących taki asortyment jak jak szyfoniery, biurka, serwantki, witryny sofy gabinety biblioteki. 

Rozszerz marketing o działania w internecie 

Jednak czasy się zmieniają. Chcąc obecnie utrzymać się na powierzchni wielokrotnie trzeba poszerzać metody sprzedaży swojej oferty. 

Stacjonarny sklep internetowy o ile nie jest umiejscowiony w bardzo atrakcyjnym miejscu nie przynosić wyników finansowych. Obecnie antyki w dużym stopniu sprzedają się przez Internet jeżeli prowadzisz sklep tradycyjny i obserwujesz spadek zainteresowania swoją ofertą a nie jesteś aktywny w internecie zastanowić rozważyć korektę swojego działania. 

Internet lubi antyki, a sprzedawcy antyków lubią internet 

Tak sieć internetowa to rewolucja jeżeli chodzi o sprzedaż chyba większości rodzajów towarów. Rozwój internetu pozwala w sposób bardzo atrakcyjny przedstawiać ofertę. Można zbudować sklep internetowy i właśnie komody takie jak szyfoniera będą się w nim prezentowały wspaniale. Mało tego ta sama szyfoniera która u ciebie w sklepie stoi i może przez miesiąc zobaczył ją 20 osób dzięki internetowi dotrze do tysięcy potencjalnych kupców. Jest też szansa że osoby które natrafią w internecie na ową szyfonierę właśnie tego rodzaj mebla szukały. Dlaczego? Ponieważ tak działa wyszukiwarka Google czyli serwis który generuje ponad 90% ruchu w całym internecie. Jeżeli ktoś czegoś szuka to wpisuje to słowo do pola wyszukiwania. Może też wpisać słowo szyfoniera i miasto w jakim chcę to mebel obejrzeć. Jeżeli twoja oferta tegoż mebla znajdzie się na pierwszej stronie jest bardzo duża szansa że owa osoba zapozna się właśnie twoim meblem. Takich osób ze względu na potężny zasięg internetu może być więcej dzięki czemu więcej osób zobaczy zdjęcie twojej szyfoniery oraz jej opis. Dlatego właśnie Google to rewolucja. I dlatego też właśnie warto 6 stronie wyników wyszukiwania frazy związane z antykami i tym wszystkim co ty oferujesz. 

Jak sprawić by twoja szyfoniera lub inne meble jakie chcesz wypromować znalazły się właśnie na pierwszej stronie w Google na frazy które będą optymalne pod kątem ty że konkretnie sprzętów? 

Strona firmowa 

Przede wszystkim zbudować stronę internetową. Może to być sklep internetowy może to być normalna strona gdzie prezentujesz zdjęcia i opisy twoich produktów strona internetowa w formie bloga. Możliwości jest bardzo dużo. Następnie powinieneś skorzystać jeżeli sam nie jesteś specjalista w tej dziedzinie z oferty firmy specjalizującej się w pozycjonowaniu stron internetowych w wyszukiwarce Google. Firma taka pomoże stworzyć tobie frazy związane z antykami z tym wszystkim co oferujesz a następnie zoptymalizować pod względem tych fraz w twoją stronę internetową. Następnie firma to będzie promowała twoją stronę w wyszukiwarce Google za pomocą tak zwanego link buildingu. Pamiętaj że film starających się w branży antyków jest dużo i wiele z nich walczy o dobre pozycje w wyszukiwarce Google pod kątem frazy właśnie związanych antykami.