Wiele osób zastanawia się na tym, czy jest jakiś skuteczny sposób, aby zredukować zmarszczki i odpowiednio wymodelować owal twarzy bez ingerencji skalpela. Właśnie dla takich osób przygotowano lifting twarzy bez skalpela w Warszawie. Cieszący się on dużą popularnością, zwłaszcza wśród kobiet. Wyróżnia się spośród innych zabiegów medycyny estetycznej całkowicie bezpieczną i nieinwazyjną metodą poprawienia urody. Jeżeli zastanawiasz się na czym dokładnie polega lifting twarzy i na co zwrócić uwagę przy wyborze salonu – koniecznie przeczytaj!

Nieinwazyjny zabieg, poprawiający wygląd cery

Lifting twarzy wykonywany jest przy użyciu fal ultradźwiękowych, dzięki czemu przynosi doskonałe i szybkie efekty. Najczęściej klientki decydują się na wykonanie liftingu w obszarze twarzy i szyi, czyli tam, gdzie zmarszczki są najbardziej widoczne. Warto jednak pamiętać, że nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzania tego zabiegu estetycznego również na innych częściach ciała np. przy wiotkiej skórze ramion, brzucha, piersi czy pośladków. Zabieg HIFU polega na wielokrotnym przykładaniu specjalnej końcówki przetwornika o różnych szerokościach do ciała i podgrzewaniu tkanki na różnych głębokościach, w zależności od budowy anatomicznej i pożądanych efektów. 

W Warszawie nici liftingujące oraz wypełniacze zmarszczek na terenie Warszawy cieszą się sporym uznaniem, ale coraz więcej kobiet decyduje się na mezoterapię igłową. Jest ona mniej inwazyjna, całkowicie bezbolesna i bezpieczna dla organizmu. Lifting twarzy bez skalpela polega na stymulacji tkanek podskórnych za pomocą ultradźwięków. Pobudza to produkcję elastyny oraz włókien kolagenowych. W efekcie skóra staje się bardziej jędrna i napięta, a zmarszczki spłycone i mniej widoczne, jak w przypadku wypełniaczy zmarszczek w Warszawie. Warto jest zastanowić się również nad nićmi liftingującymi na terenie Warszawy lub aplikacją botoksu w Warszawie, jako inne alternatywy o podobnym efekcie. 

Efekty i przeciwwskazania liftingu w Warszawie

Przy wykonywaniu zabiegu liftingu HIFU nie zostaje naruszona w żadnym momencie ciągłość skóry, w przeciwieństwie do innych popularnych zabiegów medycyny estetycznej, przykładowo botoksu. Dzięki temu bezpośrednio po wyjściu z salonu można wrócić do wykonywania codziennych czynności, bez potrzeby regeneracji czy szczególnej ochrony i zabezpieczenia skóry. Z racji na nieinwazyjność zabiegu estetycznego, który pracuje na pobudzeniu naturalnych mechanizmów regeneracji skóry na ostateczne efekty trzeba poczekać około 2-3 miesięcy.

Pomimo tego, że lifting twarzy jest w pełni bezpieczną formą, to istnieją pewne specyficzne przeciwwskazania, z którymi warto się zapoznać. Odradza się wykonywanie skalpelu osobom z nowotworami, chorobami serca, padaczką, cukrzycą, chorobami dermatologicznymi. Co więcej, zażywanie niektórych leków, a także posiadanie wszczepionych metalowych implantów lub rozrusznik serca będą też znaczącym obciążeniem.

Podobnie jednak jak w przypadku stosowania wypełniaczy zmarszczek w Warszawie czy zabiegów z botoksem najlepiej zasięgnąć indywidualnej konsultacji u lekarza. Wtedy możemy mieć już pewność, które zabiegi są dla nas w pełni bezpieczna, biorąc pod uwagę obecny stan zdrowia. W Warszawie lifting bez użycia skalpela wykonuje się w profesjonalnych gabinetach i przychodniach ortopedycznych