VII PARAOLIMPIADA DZIECI I MŁODZIEŻY 2018

W ramach VII Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego – 18 maja 2018 roku odbyła się VII Legionowska Paraolimpiada Dzieci i Młodzieży.

Od kilku dni bacznie przyglądaliśmy się prognozom pogody, zaklinając słońce, aby nas nie opuszczało. Ponieważ jednak dzień wcześniej lało jak z cebra – ostatecznie Arenę Legionowo zamieniliśmy w paraolimpijski stadion.

Zawody otwarte zostały przez Piotra Zadrożnego, Zastępcę Prezydenta Legionowa, który życzył sportowcom dobrej zabawy i wytrwałości w zdobywaniu kolejnych życiowych rekordów.

Zawodnicy na miejsca! Czas start!

Każdy dzielnie walczył w następujących konkurencjach rekreacyjnych:

– tor przeszkód z płotkami,

– slalom z toczeniem piłki koszykowej ręką,

– rzuty kółkami na patyk,

– rzuty piłeczkami do kręgu,

– hokej – strzały na bramkę,

– rzuty piłkami do obręczy,

– strzały nogą do bramki,

– przenoszenie piłeczek.

Część zawodników rywalizowała również w konkurencjach lekkoatletycznych:

– biegi,

– skok w dal,

– rzut piłką.

Uczestnikami Paraolimpiady były dzieci i młodzież z poniższych placówek:

– Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie,

– Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im.Anny Karłowicz w Pułtusku,

– Warsztatu Terapii Zajęciowej Św.Rity w Legionowie,

– Ośrodka TPD i Integracyjnego Centrum Opieki, Wychowania, Terapii Krajowego Komitetu Wychowania Resocjalizującego w Serocku,

– Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 Legionowie,

Przedszkola Miejskiego Integracyjnego nr 5 im.Misia Uszatka w Legionowie,

– Przedszkola Miejskiego Integracyjnego nr 7 im.Janusza Korczaka w Legionowie

– Szkoły Podstawowej im.S.Moniuszki w Łajskach,

– Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Legionowie,

Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego IN-SENS w Legionowie.

Wszyscy sportowcy z zaangażowaniem i determinacją uczestniczyli w kolejnych dyscyplinach. Nikt się nie poddawał, a doping publiczności tylko zwiększał motywację. Sami zawodnicy też nawzajem zagrzewali się do szybkości i sprawności.

Arena Legionowo zadbała, aby każdy paraolimpijczyk uhonorowany został pięknym medalem oraz upominkiem, dzięki czemu wspomnienie sportowych emocji na długo zagości w pamięci obdarowanych.

Michał Kobrzyński członek zarządu Powiatu Legionowskiego, gratulował zwycięzcom, którzy stanęli na podium. Wręczał im także nagrody.

Polski Czerwony Krzyż – Mazowiecki Oddział Okręgowy w Warszawie przygotował niespodziankę dla osób z niepełnosprawnością z powiatu legionowskiego. Dzięki PCK wypożyczalnia rowerów w Arenie Legionowo wzbogaciła się o 5 rowerów rehabilitacyjnych trójkołowych. Bardzo dziękujemy i bardzo cieszymy się, że wypożyczalnia dostępna będzie także dla osób z niepełnosprawnością.

Dziękujemy wolontariuszom z Niepublicznego Europejskiego Gimnazjum Językowego w Legionowie oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Jana III Sobieskiego w Legionowie. Wspierali oni paraolimpijczyków, pomagali sędziom, częstowali makaronową przekąską, którą Arena Legionowo zabezpieczyła dla odzyskania kalorii zgubionych podczas sportowej rywalizacji. Dziękujemy pani Ewie Konarzewskiej i Mikołajowi Stępniakowi, którzy przygotowali wolontariuszy.

Dziękujemy także Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Legionowie za wsparcie przy organizacji paraolimpiady.

Hip hip HURRA! Niech pozytywne emocje paraolimpiady pozostaną w każdym z nas przez długi czas, abyśmy mieli siłę do pokonywania własnych granic. Dziękujemy każdemu paraolimpijczykowi za dobrą zabawę, za uśmiechy i radość, za dobrego ducha.