“IX Legionowska Dycha”

IX Legionowska Dycha. Kolejna udana edycja biegu na 10 kilometrów.

W niedzielę 11 czerwca odbył się dziewiąty bieg uliczny Legionowska Dycha. Jak co roku towarzyszyły mu biegi dla młodszych sportowców. W wydarzeniu wzięło udział około 300 biegaczy w kategorii open i ponad 230 dzieci i młodzieży.

Start i meta znajdowała się przy Arenie Legionowo, dalej trasa zataczała koło ulicami Chrobrego, Batorego, Piłsudskiego, Chopina, Kościuszki i Jasnogórską. Pogoda dopisała, słońce przyświecało biegaczom, którzy mogli liczyć na uprzejmość mieszkańców ulic, przez które przebiegali uczestnicy Dychy ochładzających ich wodą z węży ogrodowymi i podawaniem napojów.

W przeprowadzeniu imprezy pomogła Straż Miejska, Ochotnicza Straż Pożarna oraz Komenda Powiatowa Policji, które zabezpieczyły trasę biegu oraz wolontariusze z Zespołu Szkół nr 2 w Legionowie i Niepublicznego Gimnazjum Językowego, którzy dzielnie wspomagali służby mundurowe, a także usprawnili pracę biura zawodów.

Serdeczne podziękowania dla Przedsiębiorstwa Wodociągowo – Kanalizacyjnego “Legionowo” Sp. z o.o. za wodę i upominki dla biegaczy, PEC “Legionowo” Sp. z o.o. za niespodzianki dla najmłodszych sportowców i Restauracji Legionowska za przygotowanie smacznego posiłku dla zawodników.

Świetna zabawa w duchu fair play, uśmiechnięte buzie, medale, upominki dla wszystkich uczestników sprawiły, że IX Legionowska Dycha odniosła sukces.

Zapraszamy na X Legionowką Dychę, która jako edycja jubileuszowa na pewno będzie miała specjalną oprawę i mnóstwo ciekawych niespodzianek.