Należy mieć świadomość, że zakup mieszkania jest wyjątkowo poważnym przedsięwzięciem i nie tylko z uwagi na wysoką cenę za każdy metr kwadratowy. Będzie to bowiem miejsce, gdzie my i nasza rodzina spędzimy najbliższe lata, a być może nawet wychowamy swoje dzieci. Istnieje mnóstwo aspektów, które mogą wpłynąć na komfort naszego życia pod tym względem, a także na możliwość odsprzedaży lub wynajęcia, kiedy postanowimy się przeprowadzić.

Co istotne, w wypadku chęci zakupu mieszkania Tarchomin to z pewnością jedna z możliwości, a w samej stolicy będzie ich naprawdę wiele. Wszystko determinują nasze potrzeby i wymagania, dlatego musimy mieć na uwadze przynajmniej kilka najważniejszych aspektów.

Rozkład pomieszczeń

To, jak rozmieszczone są w mieszkaniu pomieszczenia, to bardzo indywidualna kwestia. Chociaż należy pamiętać, że w starym budownictwie chociażby na Mokotowie, nie spotkamy nowych rozwiązań, jak np. w wypadku osiedla Bliski na Tarchominie. Nasza decyzja nie może być zbyt pochopna, ponieważ układ determinuje aranżacyjne możliwości. Jeśli planujemy zakup mieszkania pod wynajem, istotna będzie liczba pokoi niezależnych. Należy zatem bardzo dokładnie zaznajomić się z planem mieszkania, a także możliwościami, jeżeli chodzi o zmianę układu ścian.

Położenie…

To, w jakim miejscu względem stron świata znajduje się mieszkanie, będzie determinować poziom nasłonecznia podczas każdej pory dnia. Jeśli kupujemy jedynie mieszkanie pod inwestycję, być może nie ma to większego znaczenia, natomiast nabywając lokal dla siebie, z pewnością będzie zależało nam na jasnych pomieszczeniach, które są dobrze oświetlone. Z uwagi na to, zaleca się wybór mieszkań, które znajdują się od strony zachodniej, gdyż to gwarancja dobrego nasłonecznienia, po powrocie z pracy.

Lokalizacja

To od lokalizacja często właśnie najbardziej zależy decyzja o zakupie mieszkania. Stąd bardzo istotne jest to, aby te było doskonale skomunikowane ze wszelkimi ważnymi punktami całego miasta. Z pewnością dobrym wyjściem jest mieszkanie przy metrze, przystanki autobusowe i tramwajowe, warto zorientować się także, jak prezentuje się dojazd samochodem. Pamiętajmy, że tereny podmiejskie zwykle posiadają bardzo dobrą komunikację, dlatego nie warto przepłacać za małe mieszkania w centrum.

Otoczenie

Powinniśmy także zwrócić uwagę na to, co znajduje się wokół naszego nowego mieszkania na Białołęce. Duży plusem będzie na pewno obecność parków, placów zabaw i sklepów. O wiele chętniej wybierzemy takie lokum, które posiada atrakcyjny widok z okna. Zaleca się także weryfikację planu zagospodarowania przestrzennego, aby nie spotkać się z sytuacją, że przed naszym oknem za kilka lat powstanie wielki wieżowiec, który sprawi nie tylko to, że zniknie wyjątkowy widok zza okna, ale też zmniejszy się dopływ światła.