Zmora niedomykających się drzwi dotknęła przynajmniej raz każdego z nas. Widać to zwłaszcza po domach, gdzie od lat nie były przeprowadzane remonty i przebudowy. Mimo że samozamykacz do drzwi jako produkt nie jest zbyt drogi, wciąż wiele osób omija to rozwiązanie tak, jakby uważało je za mało skuteczne. Nic bardziej mylnego!  Planując upragniony remont domowej przestrzeni warto zakupić od razu serię samozamykaczy do wszystkich drzwi w domu. Czy lepiej kupić samozamykacze z zupełnie nowymi zestawami drzwi, czy też postawić na rozwiązanie montażu samozamykaczy do starych i wysłużonych form. Wybór pozostawiamy Wam. Nie da się ukryć, że najlepsze wrażenie wizualne i techniczne robią samozamykacze montowane do nowych fabrycznie drzwi. Jednak dla wielu osób połączenie tego rodzaju może być dość sporym wydatkiem, więc zdecydują się tylko na nowe samozamykacze montowane do starych drzwi. Każda metoda jest dobra, by do domowej przestrzeni wprowadzić nieco więcej ładu i wygody. Samozamykacze mogą mieć formę ramieniową lub listwową, w zależności od kąta otwierania się drzwi możemy dopasować odpowiednią opcję.

Samozamykacz – drzwi fronotowe

Jeśli w czasie upalnego lata prawie przez cały dzień drzwi frontowe do naszego domu pozostają otwarte, możemy zapomnieć w gąszczu obowiązku, aby je zamknąć. Takie roztargnienia mogą być przyczynkiem do wielu niekorzystnych sytuacji, których należy się wystrzegać. Pozostawione przez nieuwagę otwarte drzwi frontowe mogą stać się zachętą do odwiedzin złodziei, a przecież nie można pozwolić, by ktoś nieupoważniony przekraczał naszą prywatność! Samozamykacz rozwiąże cały ten problem, wystarczy go zamontować, by po każdym otwarciu drzwi mogły lekko i bezproblemowo się zamykać. Największym krzykiem mody wśród samozamykaczy są rozwiązania elektroniczne. Oczywiście, są kosztowniejsze od zwykłych samozamykaczy, ale to nie powinno nikogo dziwić. Wszystkie nowinki techniczne oparte na nowoczesnych technologiach, muszą mieć swoją wartość. Tak więc elektroniczne samozamykacze do drzwi pozwalają na sterowanie wejściem bez stosowaniu ciągłych czynności kontrolnych. Mogą sobie pozwolić na nie ludzie żyjący na wysokim poziomie. 

Samozamykacz – obsługa ręczna i mechaniczna

Klasyczny samozamykacz jest najczęściej zamontowany z tyłu drzwi tak, że praktycznie go nie widać. Mechaniczny odpowiednik tego rozwiązania przyjmuje postać systemu montowanego w okolicach zamka. System ten w określonych momentach może nawet emitować sygnały ostrzegające o zbliżającym się niebezpieczeństwie. To świetne rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na osiągnięciu optimum poczucia bezpieczeństwa. Samozamykacze powoli stają się normą w każdym domu, a także w miejscach, gdzie na co dzień pracujemy, wypoczywamy lub bawimy się. Wymogi bezpiecznych przestrzeni, gdzie każdy czuje się dobrze, stawiają przed nami konieczność stosowania coraz nowszych, zapobiegliwych rozwiązań technicznych. Z biegiem lat także samozamykacze zmieniać będą swoją formę wizualną wraz z możliwościami technicznymi.