Niestety, procesy sądowe nigdy nie jawią się jako sytuacje przyjemne i ciężko oczekiwać, aby ktokolwiek podczas ich trwania czuł się komfortowo. Sprawy rozwodowe czy też walka o prawo do opieki nad dziećmi to bardzo delikatne zagadnienia, stąd też będziemy potrzebować pomocy osoby, która specjalizuje się w gałęzi prawa rodzinnego. To bardzo trudne rozprawy i ciężko o to, aby radzić sobie z nimi samemu.

Kiedy wiemy, że nasze sprawy rodzinne wymagają interwencji sądowej, musimy być przygotowani na zatrudnienie dobrego prawnika, który będzie reprezentował nasze interesy przed sądem. W momencie, gdy dochodzi do ustania małżeństwa, jednym z rozwiązań jest chociażby rozwód, a wówczas najlepiej żeby nasz prawnik specjalizował się w prawie rodzinnym. Musimy pamiętać, że wszelkie sprawy, które dotyczą funkcjonowania rodziny, regulowane są przez kodeks rodzinny i opiekuńczy. Ponadto, z uwagi na to, że istnieją różne rodzaje przepisów prawnych, będziemy wymagać pomocy adwokata odpowiednio wyspecjalizowanego. Poniżej podpowiadamy, jak zabrać się do poszukiwań oraz na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

Dobry prawni od spraw rodzinnych – czyli właściwie jaki?

Zacznijmy od tego, że prawo rodzinne w Gdyni i w każdym innym mieście jest bardzo specyficzną częścią wszystkich rozpraw, jakie się tylko odbywają w sądach. Wymagają od adwokata nie tylko dużego doświadczenia, stażu pracy i szeroko pojętej wiedzy z tej gałęzi prawnej, ale też kilku istotnych cech, które sprawią, że klient będzie mógł czuć się komfortowo i bezpiecznie.

Doświadczenie świadczy o niebagatelnym obyciu ze sprawami sądowymi, o umiejętności reagowania na wszelkie sytuacje podczas procesu oraz znajomości schematów postępowania w każdych okolicznościach, jakie tylko są brane pod uwagę. Będzie to niezwykle istotne, aczkolwiek pamiętajmy o tym, jak adwokat powinien traktować swojego klienta. Jako, że rozprawa sądowa każdemu dostarcza sporą dawkę stresu i innych nieprzyjemnych emocji, dobry adwokat będzie stanowił podporę emocjonalną. Nie tylko sprawi, że nasza sprawa zostanie doprowadzona do końca i pozytywnego rezultatu, ale też wyjaśni i wytłumaczy wszelkie niezrozumiałe i skomplikowane definicje, przepisy oraz elementy postępowania sądowego. Postara się także przybliżyć nam, jakie zachodzi prawdopodobieństwo zrealizowania możliwych scenariuszy rozwiązania naszej sprawy.

Czy warto szukać prawnika w Internecie?

Powyższe pytanie, zapewne zadaje sobie sporo osób, których sytuacja zmusiła do poszukiwania adwokata. Sieć jest bardzo obszerną bazą informacji, aczkolwiek wszystko się tam znajduje, powinno być przez nas traktowane z pewnym dystansem i ograniczonym zaufaniem. W końcu każdy ma dostęp do branżowych grup oraz for, więc nigdy nie mamy pewności, że umieszczane tam recenzje, opinie czy oceny są w pełni rzetelne i pokrywają się z prawdą. Stąd też, lepiej jeśli Internet pozostanie dla nas dobrym źródłem, aby zweryfikować informacje pozyskane z innych miejsc.

Najlepiej rozpocząć od zapytania znajomych nam osób, czy miały kiedykolwiek podobny problem do naszego, a jeżeli tak – jak sobie z nimi poradzili. Być może wśród naszych bliskich są osoby, które są w stanie polecić nam zaufanego adwokata, który specjalizuje się w sprawach rodzinnych. Wówczas, przynajmniej mamy gwarancję, że przyjdzie nam współpracować z prawnikiem lub adwokatem, który zyskał już zaufanie pewnej części osób, a to zawsze podnosi nasze poczucie komfortu.