Świadoma i dopracowana autoprezentacja to umiejętność, którą muszą posiadać osoby związane z biznesem, mediami czy polityką. Tymczasem, zdecydowana większość ludzi nie ma pełnej kontroli nad tym, co mówi i reprezentuje sobą ich ciało oraz wygląd. Warto zdecydować się na autoprezentacja szkolenie, jeśli chcesz zbudować ekspercki wizerunek, który przyciągnie zaufanie oraz sympatię innych. Czego dokładnie możemy nauczyć się na tego typu szkoleniach?

Mowa ciała na pierwszym miejscu

Ponad 80% informacji na nasz temat zdradza mowa ciała. Postawa, mimika, gesty, oczy, sposób mówienia. To wszystko zdradza nasze wewnętrzne nastawienie oraz stan ducha. Dlatego też, należyta kontrola nad mową ciała jest ważnym zagadnieniem poruszanym przez szkolenia z autoprezentacji.

Podczas zajęć omawiane są teoretyczne zagadnienia związane z komunikacją niewerbalną. Dzięki temu, dowiesz się, co znaczą poszczególne gesty oraz jak należy je odczytywać. Poprzez ćwiczenia praktyczne nauczysz się kontroli nad mową ciała w różnych sytuacjach biznesowych. Będziesz także w stanie lepiej ocenić nastawienie swojego rozmówcy.

Jak zadbać o profesjonalny wygląd zewnętrzny?

W świecie biznesu bardzo istotny jest także fachowy wygląd, który od razu stawia nas w świetle człowieka uporządkowanego, starannego oraz z wyczuciem smaku. Dress code to zbiór zasad dotyczących doboru stroju do określonej sytuacji. Szkolenia z autoprezentacji skupiają się na potrzebach uczestników oraz starają się zaproponować indywidualny, spójny styl. Jest to bardzo ważne, ponieważ nasz wygląd zewnętrzny musi idealnie współgrać z mową ciała oraz treściami, które przekazujemy podczas rozmowy.

Umiejętność rzetelnego przekazywania treści

W jaki sposób powinniśmy zaprezentować naszą ofertę, aby zjednać sobie przychylność klienta? Jak przeprowadzić wykład motywacyjny, który zainspiruje pracowników do wzmożonych działań? M.in. takie zagadnienia porusza profesjonalne szkolenie z autoprezentacji. Właściwe przekazywanie treści werbalnych nie jest proste i wymaga odrobiny wprawy oraz doświadczenia. Pod okiem specjalistów możesz jednak swobodnie wypracować tę umiejętność. Na szkoleniu poruszane są także kwestie wystąpień publicznych oraz radzenia sobie ze zdenerwowaniem.

Zalety profesjonalnych szkoleń z autoprezentacji

Kompleksowe szkolenie może całkowicie odmienić Twoje życie zarówno w sferze biznesowej, jak również prywatnej. Dowiesz się, jak połączyć mowę ciała, wygląd zewnętrzny oraz treść w spójną całość. Przekonasz się również, jak płytki i krótki oddech niekorzystnie wpływa na Twój organizm przed wystąpieniem publicznym. Poznasz techniki relaksacyjne, które można wykorzystać tuż przed wyjściem na scenę. Przede wszystkim, dowiesz się jednak jak budować spójny, profesjonalny wizerunek człowieka godnego sympatii oraz zaufania. Z pomocą ćwiczeń praktycznych łatwiej przyswoisz świeżo nabyte umiejętności.