Jesteś zainteresowany tzw. liftingiem? Niestety boisz się skalpela lub masz obawy, że zabieg pozostawia blizny? Na szczęście dzisiejszy poziom rozwoju medycyny umożliwia nam lifting twarzy bez skalpela. Warszawa oraz inne duże miasta skupiają w sobie gabinety oferujące metodę HIFU (High Intensity Focused Ultrasound). Co to takiego?

HIFU jest to niechirurgiczna metoda liftingu polegająca na skoncentrowaniu wiązek energii ultradźwiękowych i dostarczaniu jej frakcyjnie do najgłębszych warstw skóry. Koncentracja wiązek, powoduje tworzenie się kontrolowanych stanów zapalnych w obrębie każdego miejsca, gdzie zastosowano metodę HIFU. W rezultacie, metoda ta powoduje obkurczenie kolagenu, a także pobudzenie skóry. Przy wyborze tej metody, pacjent może zdecydować, jak głęboko wiązka ultradźwięku zostanie zaimplementowana do jego skóry. 

Głównym celem liftingu jest odmłodzenie skóry, która z wiekiem ulega nieuchronnemu procesowi starzenia. Aby skutecznie opierać się procesowi starzenia, lekarze są zgodni, że odpowiednia dieta i aktywność fizyczna są kluczowymi czynnikami, pozwalającymi utrzymać kondycję Jednak w pewnym momencie niestety nie jesteśmy w stanie powstrzymać procesu starzenia lub poszczególnych części ciała. W tym przypadku warto pomyśleć nad zabiegami poprawiające od wewnątrz naszą skórę. Przykładem takiej metody jest właśnie HIFU.

Znalezione obrazy dla zapytania hifu

Jakie korzyści płyną z metody HIFU?

Do najważniejszych atutów tej metody jest bezinwazyjność, która pozwala na natychmiastowy powrót do pełnego funkcjonowania. Metoda ta więc jest odpowiednia dla osób, które mają na co dzień mnóstwo obowiązków.  HIFU przekonuje do siebie osoby, które nie znoszą bólu, ponieważ zabieg ten jest bezbolesny. Atutem są także rezultaty zabiegu, który utrzymują się do 18 miesięcy. Oprócz poprawy elastyczności skóry czy wygładzania zmarszczek, metoda HIFU jest z powodzeniem stosowana podczas redukcji tkanki tłuszczowej i modelowaniu sylwetki. 

Obecnie na polskim rynku, metoda ta jest coraz bardziej popularna. Przeszkodą jednak w szybkim rozwoju tej techniki, wśród polskich gabinetów jest wysoki koszt aparatur realizujących wiązki ultradźwiękowe, które kosztują od 15 tys. zł do 150 tys. zł. 

Oczywiście, przed ostatecznym wyborem gabinetu, który zrealizuje nam taki zabieg, warto dowiedzieć się w jaki sprzęt jest on wyposażony, ponieważ jak wiemy im droższy sprzęt tym, lepsza jakość zabiegu. 

Ile kosztuje zabieg metodą HIFU?

Cena za kompleksowy lifting twarzy bez skalpela, wykonany techniką HIFU to koszt do 4 tys. zł. Jeżeli natomiast chcemy poprawić wybrane części twarzy, musimy być przygotowani na koszt do 2 tys. zł. Na szczęście, na rynku istnieje coraz więcej gabinetów oferujących tę usługę, co pozwala na dobranie placówki pod swoje możliwości finansowe. Jeżeli stwierdzimy, że ta metoda niestety przekracza nasz budżet, możemy zdecydować się na inne metody tj. mezoterapia czy botoks. 

Podsumowanie

Dzisiejszy postęp medyczny oraz technologiczny pozwala na lifting bez korzystania skalpela. Jedną z metod bez używania chirurgicznego noża to HIFU, polegająca na przesyle wiązek ultradźwięków w głąb skóry. HIFU jest propozycją skierowaną głównie do osób bojących się bólu oraz chcących stanąć na nogi od razu po zabiegu.