Październik jest miesiącem, podczas którego możemy zauważyć że coraz szybciej się ściemnia, na dworze zaczyna się robić bardziej mrocznie i zarazem upiornie. Słychać złowieszcze gwizdanie wiatrów a nietoperze bez strachu latają nam nad głowami. To może oznaczać tylko jedno! Nadchodzi halloween! 

Halloween to zwyczaj, który obchodzimy 31 października. Zwyczaj ten jest związany z maskaradą, najbardziej jest on obchodzony w kulturze amerykańskiej. Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Mimo że dzień nie jest świętem urzędowym, cieszy się po święcie Bożego Narodzenia największą popularnością. Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90. Głównym symbolem święta jest oczywiście wszystkim nam znana wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne motywy to duchy, demony, zombie, wampiry, czarownice, trupie czaszki, nietoperze, czarne koty i tym podobne.

Pochodzenie nazwy nie jest do końca znane, lecz przypuszcza się że nazwa Halloween jest najprawdopodobniej skróconym All Hallows’ E’en, czyli wcześniejszym „All Hallows’ Eve” – wigilia Wszystkich Świętych. 

A co jeśli chcemy zorganizować przyjęcie halloweenowe? Na czym powinniśmy się skupić? 

Przede wszystkim podejdźmy do tego na luzie i przesadnie się nie stresujmy. Mamy przecież dobrze się bawić. Zadbaj o mroczny klimat,postaw na unikatową charakteryzację, zrób drinki i wybierz najlepszy catering.

Wystrój mieszkania powinien być jak najbardziej mroczny. Pamiętaj o zabezpieczeniu lub schowaniu rzeczy, które mogą się zniszczyć. Możesz postawić na minimum światła, ale pamiętaj że warto byłoby cokolwiek widzieć. Masa świeczek, wydrążone dynie, pajęczyny, pająki lub nietoperze zwisające z lampy. W sklepach znajdziecie mnóstwo tego typu dekoracji.

Halloween to oczywiście idealna okazja  by pokazać swoją kreatywność. Świetnie jeśli wszyscy uczestnicy imprezy przyjdą jakoś przebrani. Możecie postawić na sztuczne rany, krew, zombie, wampiry, duchy, demony i tym podobne. Puśćcie wodze fantazji i nie stawiajcie na banalne stroje.

Przygotowanie drinków także nie musi być takie trudne. Poszukaj w internecie przepisów bądź tutoriali jak zrobić smaczne drinki, na pewno znajdziesz coś, co wpadnie ci w oko. Popisz się swoją kreatywnością i zrób straszne drinki. Krwisty pącz? Czemu nie! 

Aby ułatwić sobie zadanie, jakim jest organizacja imprezy halloweenowej warto skorzystać z cateringu. Usługi cateringowe to bardzo wygodne rozwiązanie. Firmy cateringowe mają przygotowane kilka opcji menu, choć możesz także stworzyć swoje własne, dopasowane do potrzeb. Party catering ma naprawdę wiele zalet! To my wybieramy miejsce i godzinę o której nasze zamówienie ma być dostarczone. Posiłki przyjeżdżają smaczne, ciepłe i gotowe do spożycia i to bez najmniejszego wysiłku, bałaganu czy pośpiechu. 

Skupiając się na tych kilku kwestiach mamy pewność że nasza impreza na pewno będzie niezapomniana a każdy z gości będzie się świetnie bawił! Zatem nie ma co się stresować i rezygnować z organizacji takiego przyjęcia.