Istnieje mnóstwo sytuacji, kiedy potrzebny będzie wynajem busa osobowego. Może być to rodzinna impreza, a nawet podróż. Niektórzy zdecydują się na to rozwiązanie także wtedy, kiedy ich prywatne auto będzie zepsute. Niezależnie od tego, do czego jest nam owy bus potrzebny powinniśmy wiedzieć, jakie aspekty są najważniejsze podczas wynajmu.

Przewozy osobowe wiążą się ze sporą odpowiedzialnością, a sam wynajem busa z pewnością nie należy do najprostszych zadań. Firm, które mogą zapewnić nam odpowiedniego busa jest bardzo dużo, natomiast nie wszystkie z nich będą w ogóle godne naszej uwagi. Powinniśmy bardzo poważnie podejść do wyboru takiego usługodawcy, gdyż błąd na tym polu może wiązać się z bardzo poważnymi konsekwencjami i nie chodzi tylko o koszty. Co istotne, można wyłonić kilka kluczowych aspektów, na które powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

Firma, która zadowoli nas pod każdym względem…

Okazuje się, że wynajem busów osobowych zapewni nam sporo firm, dlatego zadanie jest znacznie utrudnione, jednak pomocne będą opinie użytkowników, które odnajdziemy w Internecie. Oczywiście najlepiej, jeśli uda się nam sprawdzić tę firmę osobiście, natomiast nie zawsze jest taka możliwość. Z pewnością należy zweryfikować to, jak prezentują się dane pojazdy. Kiedy te wydają się być zadbane oraz nowe, na pewno łatwiej będzie nam zdecydować się na taką ofertę.

Duże znaczenie będzie miało również to, na jakich warunkach wynajmiemy busa. Zanim jeszcze zdecydujemy się na złożenie podpisu pod umową, powinniśmy ją wnikliwie przeanalizować. Istotne będą na pewno wszelkie limity kilometrowe, a także ewentualne dopłaty za ich przekroczenie. Niekiedy konieczne jest również wpłacenie kaucji zwrotnej. To swojego rodzaju zabezpieczenie dla firmy i wcale nie powinno ono nas dziwić.

W jaki sposób uda się nam wybrać odpowiedni pojazd?

Wybór odpowiedniego pojazdu to kluczowy etap, dlatego tutaj nie ma miejsca na najmniejszy błąd. Musimy przekonać się, czy konkretna firma dysponuje takim pojazdem, który będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania. Bardzo często spotykany jest wynajem busów 9 osobowych, natomiast zdarzają się sytuacje, kiedy konieczny jest autokar na 30 osób. Co więcej, oprócz liczby siedzeń, istotna będzie również ładowność bagażnika. Naszej uwadze nie powinno umknąć również dodatkowe wyposażenia busa. Dla najwyższego komfortu, warto aby pojazd posiadał wygodne i regulowane fotele dla pasażerów, sprawną klimatyzację, czy też przyciemniane szyby. Chociaż udogodnienia mogą być bardzo zróżnicowane, wiele będzie tutaj zależało od naszych indywidualnych potrzeb. Warto wiedzieć, że w mamy możliwość zlecenia policyjnej kontroli danego pojazdu, co pozwoli się nam upewnić, że stawiamy na odpowiedniego busa.

Z kierowcą, czy może bez?

Warto wiedzieć, że spora część firm przewozowych, zaoferuje nam opcje wynajmu busa osobowego z kierowcą. Mimo, że to rozwiązanie nieco droższe, zapewnia nam sporą wygodę, gdyż w ogóle nie musimy martwić się podczas planowania trasy, ale też w czasie samej jazdy. To sytuacja, kiedy musimy odnaleźć takiego usługodawcę, który dysponuje odpowiednią licencją na przewóz osób. Konieczne jest bowiem to, aby dany kierowca miał wszelkie wymagane uprawnienia, a także doświadczenie w obsłudze tego typu samochodów. W wielu wypadkach, warto jest zdecydować się na opcję wynajmu wraz z kierowcą mimo tego, że wiąże się z większym wydatkiem, natomiast i tak powinniśmy przeanalizować wszelkie za i przeciw. Kiedy jednak to opcja bez wynajmu kierowcy jawi się dla nas, jako ta najrozsądniejsza zorientujmy się, czy jesteśmy zobowiązani do ostawienia samochodu do firmy z pełnym bakiem.

W sprawie ubezpieczenia…

Bez względu na to, czy interesują nas przewozy pracownicze, czy organizujemy rodzinny wyjazd. Zanim podpiszemy umowę zorientujmy się, na kim spoczywają koszty, podczas ewentualnej stłuczki. Co więcej, ubezpieczenie takiego pojazdu, musi obejmować także jego kradzież. Najlepiej, jeśli ubezpieczenie obejmuje zarówno OC, jak i AC oraz Assistance, gdyż to daje nam pełną gwarancję tego, że podczas nieprzewidzianych sytuacji, wszelkie koszty nie spadną na nas.