Czasy minimalizmu w wystroju wnętrz dobiegły końca. Surowe, puste przestrzenie, szarości łamane delikatnym kolorem odchodzą do przeszłości. Nadszedł czas ekspansji kolorów, wolności, indywidualizmu i wszystkiego, co się kryje pod pojęciem Cyganeria, inaczej znanym ekspertom i designerom jako Styl Boho.

Czym jest Boho

Wszelkiego rodzaju akcesoria, duże, małe, kolorowe, oryginalne koszyki, plecionki, frędzle wróciły do łask w najnowszych trendach wystroju wnętrz. Widać je także na wybiegach najbardziej znanych domów mody, w projektach biżuterii a także w dziełach artystów.

Boho, tłumaczone z francuskiego la boheme, oznacza 'cyganeria”.

W tym stylu dominuje oryginalność nad rynkową wartością; kolor nad sztywną szarością i przepych formy i treści nad elegancją. To ulubiony styl niepokornych artystów, początkujących malarzy, koneserów oryginalnej sztuki wyraźnie widoczny w ruchu hipisowskim lat 60-tych. Odnaleźć w nim można także elementy kultury Indian i ich niepokornego ducha wolności.

Kolory w Boho

Boho otwiera wszelkie drzwi do eksperymentów wnętrzarskich. Jeśli lubisz odważne kolory na ścianie farby Tikkurila to idealny wybór. Doskonale odpowiedzą na potrzeby nawet najbardziej zwariowanych designerów i niepokornych twórców.

Zasada jest prosta: nie ma żadnych zasad!

Kolory Orientu, nastroje Bliskiego Wschodu, barwy nasycone włoskim słońcem- wszystko czego potrzebujesz!

Farby Tikkurila odpowiedzą na każde twoje oczekiwania.

Intensywny kolor niebieski m354 Macaw doskonale pasuje do wystroju Orientalnego. Dla fanów Meksyku, którzy lubią kolory wyraziste, tworzące wrażenie spalonych słońcem czerwieni najbardziej odpowiednie będą k319 Flamingo lub m319 Reef. Na tak mocnej czerwieni doskonale prezentują się kaktusy i kompozycje słomiane. Do wnetrz artystycznie 'zabałaganionych’, pełnych bibelotów, kolorowych i pstrokatych dodatków doskonale pasuje tło w kolorze bieli, brązu i beżu. Wówczas dobrym wyborem będzie na przyklad farba F392 Cocoa butter.

Boho to wolność!

W mieszkaniu urządzonym w stylu Boho, w którym dominują plecionki wikliny, egzotyczne i wakacyjne kolory każdy poczuje się jak na wakacjach za odległą granicą, nawet w zimowy dzień. Po wielu latach minimalizmu nareszcie czas dla wyobraźni! Sznurki, frędzle, hamaki, zapinki, plecionki, oryginalne rzeźby i dekoracje, bujna roślinność.. wszystko czego dusza zapragnie. Wszystko co tylko oddaje osobowość twórcy jest dozwolone i jak najbardziej trafione w stylu Boho.